úvod » vinylové podlahy

Vinylové podlahy

Již déle nemusíte snít o luxusní nebo exotické podlaze.Vyberte si vinylovou podlah z naší široké nabídky a vytvořte si svou individuální oázu pohody.

Vinylové dílce dokonale imitují dřevěnou podlahu, kámen nebo dlažbu. Oproti laminátové podlaze jsou však mnohem odolnější a jsou tak vhodné i pro náročné vybavení komerčních prostor.

Dostupné jsou v různých formátech a s rozlišnými povrchy.

Co je vlastně vinyl?

Tím je myšlena tvrzená vinylová podlaha pod označením Luxury Vinyl Tiles (LVT), nikoli měkčených PVC prodávaných v rolích.

Přednosti vinylu

• příjemný
• odolný a robustní
• elastický, komfortní
• trvanlivý
• zdravý

CELOPLOŠNĚ LEPENÉ VINYLOVÉ PODLAHY

CELOPLOŠNĚ LEPENÉ VINYLOVÉ PODLAHY

Vinylové dílce se lepí celoplošně na lepidlo k podkladu – přímo na samonivelační stěrku, která musí být rovná a suchá. POZOR! Zákazníci, ale i někteří podlaháři se mylně domnívají, že se při pokládání na anhydrid, či beton nemusí používat samonivelační stěrka. Je to ale velký omyl! V případě aplikace vinylových podlah se musí i rovný anhydrid vystěrkovat samonivelační stěrkou. Je to proto, aby se uzavřely drobné póry, ale hlavně, aby se chemicky oddělila podkladní vrstva. Je proto nutné podklad pečlivě připravit a vystěrkovat. Příprava podkladu je nejdůležitějším bodem celé realizace. Výhodou celoplošně lepených vinylových podlah je téměř nulový kročejový efekt a perfektní přenos tepla v případě použití na podlahové vytápění… Vinylové podlahy jsou voděodolné a příjemné na dotyk.

PLOVOUCÍ ZÁMKOVÉ HDF, TZV. CLIC

CELOPLOŠNĚ LEPENÉ VINYLOVÉ PODLAHY

Vinylové dílce jsou součástí tvrdého HDF nosiče – desky, do které je vyfrézovaný zámek UNICLIC, díky kterému je pokládka možná bez použití lepidel i speciálního nářadí. Pokládku zvládne každý domácí kutil. Tyto dílce se pokládají plovoucím způsobem s použitím parozábrany, co umožňuje využití i při problematických podkladech. (dřevěná prkna, beton, suché systémy – KNAUF atd) Není tedy potřeba vždy, jak je tomu u celoplošně lepených vinylových podlah podklad stěrkovat. Pokud je rovinnost podkladu do cca 3mm/2,00bm, lze dílce bez problémů zabudovat. Plovoucí zámkové HDF podlahy se moc nehodí do vlhkých prostor…. Spodní strana je opatřena 2mm vrstvou drceného korku, aby se docílilo eliminování kročejového hluku. Díky patentovanému zámku UNICLIC je podlaha rozebíratelná.

PLOVOUCÍ ZÁMKOVÉ CELOVINYLOVÉ

CELOPLOŠNĚ LEPENÉ VINYLOVÉ PODLAHY

Vinylové dílce jsou součástí tuhé kompozitní desky, do které je vyfrézovaný zámek UNICLIC, díky kterému je pokládka možná bez použití lepidel i speciálního nářadí. Pokládku zvládne každý domácí kutil. Tyto dílce se pokládají plovoucím způsobem BEZ použití jakékoliv podložky přímo na beton, stěrku, dlažbu. Prtože jsou dílce „celoplastové“ jsou ideální do vlhkých prostor jako jsou koupelny, sklepy, atd… Lze je použít i na podklady, které mají nerovnost do 5mm/2,00bm. Mají obrovskou pevnost, dobře odolávají zatížení a jsou ideální na podlahové vytápění. Díky patentovanému zámku UNICLIC je podlah rozebíratelná. Je ideální na „dočasné použití“ kde není možné upravovat původní podklad (pronájmy, zachování původní dlažby atd.)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ VÝROBCI PODLAH.

Vinylové podlahy Gerflor, kolekce PVC Texline, HQR, Home Comfort, podlahy určené k celoplošnému lepení, Top Silence tiché podlahy nebo formou zámkového systému Click. Německý výrobce vinylových podlah Wineo DesignLine vám nabízí taktéž celoplošně lepené podlahy, HDF Click a vinylové plovoucí podlahy. Podlahy od belgického výrobce Floor Forever vinyl naleznete také na webu Stylefloor. Český výrobce podlah Fatra Thermofix Vám nabízí vinylové dílce lepené 2mm a 2,5 mm nebo plovoucí podlahu s vinylem na nosné desce HDF FatraClick. Můžeme Vám nabídnout podlahy Parador, jak vinylové, laminátové tak i dřevěné podlahy.

Díky vysokým nárokům na materiály i výrobu jsou Vám nabízíme dřevěné podlahy Barlinek.

Pokládku podlah provádíme především v jihomoravském kraji, Brno, Blansko, Kuřim atd. Sídlo firmy společně se vzorkovnou podlah naleznete ve městě Tišnov.Provádíme také vylití podlah anhydritem. Můžeme vám také nabídnut stropní vytápění Heatflow nebo podlahové vytápění Heatflow.

www.podlahytisnov.cz

Podlahy Přikryl - vše pro Vaše podlahy