úvod » kaučukové podlahy

Kaučukové podlahy

Jedná se o vysoce kvalitní kaučukové podlahové krytiny, které vynikají výbornými užitnými vlastnostmi a vysokou estetickou hodnotou. Velkou výhodou je ekologičnost výrobku, neobsahuje PVC ani změkčovadla či jiná aditiva používaná ve výrobě běžných podlahových krytin.

Prostor pro kreativitu

Barevné akcenty,harmonický design nebo zajímavý povrch – široké spektrum produktů,splní jakékoli požadavky. Tím se otvírá široký prostor pro inspiraci a kreativní řešení:

Jaká tedy je?

Pro výrobu kaučukové podlahy se využívá syntetického nebo přírodního kaučuku, ten se získává přímo ze stromů, nebo většinou z vedlejších ropných produktů. Čím vyšší je jeho obsah v podlahovině, tím lepší jsou její vlastnosti – je zejména odolnější proti tlaku, je elastičtější a pružnější, což je velmi příjemné, pokud dlouho stojíme, nejen na pracovišti, ale třeba také doma v kuchyni při každodenním delším vaření. V kuchyni také oceníme další dobré vlastnosti této podlahy, a to sice voděodolnost, nenasákavost, hygieničnost a snadnou údržbu, neboť se pokládá bezespárovou technologií. To všechno předurčuje kaučukovou podlahu i pro použití v předsíních, chodbách, halách a dalších namáhaných prostorách. V koupelně vypadá velmi originálně a neotřele.

Další její výborná vlastnost se dobře uplatní například v ložnicích v 1. patře rodinných domů. Zejména v dětském pokoji. Nejen že je tato podlaha hygienická a vhodná pro alergiky, výborně se uklízí a udržuje, ale navíc se ještě dětské aktivity, skákání a jiné dovádění dají doslova utlumit. Kaučuková podlaha totiž výrazně tlumí zvuk; kročejové zvuky se dokonce mohou snížit, podle slov výrobců, až o 15, ale i 18 dB. Kaučuková podlaha však netlumí jenom zvuk, ale dokonce také i světlo, přesněji řečeno odraz světla - nepříjemné odlesky. To ještě dále znásobuje příjemný pocit z pobytu v místnostech, zejména když si můžeme vybrat přesně podle svého vkusu vzor a strukturu podlahoviny takřka v jakékoliv barvě a odstínu. Přičemž bychom měli mít na mysli, že jednobarevnou podlahu budeme muset častěji uklízet. Materiál je tak dokonale hladký, že je na něm vidět v jednobarevném provedení někdy doslova každé smítko.

A aby nebylo výčtu předností tohoto druhu podlahoviny málo, je třeba ještě zmínit, že kaučukové podlahoviny jsou odolné i proti vrypu, nejsou na nich vidět ani stopy po kolečkových bruslích nebo botách s hrubou podrážkou. Kaučuk dokonce bez úhony odolá i cigaretovému nedopalku, má vynikající protipožární vlastnosti a odolnost proti krátkodobému působení rozpouštědel, zředěných kyselin, olejů, tuků atd.

Pokládka musí být provedena na absolutně rovný podklad, kdy stěrka musí být opravdu kvalitní a poctivá, pak budeme zajisté spokojeni. Kaučuková podlaha krásně ladí s technonábytkem a novými materiály, působí v ploše nadčasově, moderně a netradičně.

Čím jsou vlastně tak výjimečné?

Je to především jejich extrémně dlouhá životnost, odolnost proti opotřebení Ekologická nezávadnost – podlahové krytiny jsou vyráběny z velmi kvalitních druhů umělého a přírodního kaučuku, obsahují minerály z přírodních nalezišť a ekologicky nezavadné barevné pigmenty.

Snadné a hospodárné čištění, díky extrémně hustému povrchu a ochraně.

Nabízíme krytiny pro vysoké zatížení se speciálními požadavky, které mají speciální vlastnosti

Elektrostatická vodivost "ec" – chrání elektronické součástky a zařízení, ochrana proti explozím, které mohou být vyvolány elektrostatickým výbojem

Antistatická vodivost "ed" – s dvojitou funkcí

Vlastnosti výrobku

Pro speciální aplikace

Oblasti použití

www.podlahytisnov.cz

Podlahy Přikryl - vše pro Vaše podlahy