úvod » dřevené podlahy

Dřevené podlahy

Působením přímého slunečního záření dochází u dřeva k typickým změnám barvy. Podle intenzity záření a vlivu působení světla se světlé dřevo stává tmavším a dostává tzv. nažloutlý tón. Tmavá dřeva se naopak stávají světlejšími. U čpavkovaných povrchů reaguje dřevo vlivem chemických činidel změnou barvy dlouhodobě. Například u dubu probíhá proces změn barvy průběžně – přes hnědou až k hnědočerné. U Douglasie proces změn probíhá průběžně přes světlehnědou až do červenohnědé barvy.

Rozdílnost barvy je způsobena rozdíly v chemickém složení jednotlivých dřevin a stromů. Proto také jednotlivé lamely vykazují rozdíly ve vybarvení, které jsou právě pro tyto přírodní materiály typické.

MASIVNÍ DŘEVENÉ PODLAHY

Dřevěné podlahy jsou oblíbené, protože z nich vyzařuje teplo a znamenají pro nás kus přírody v domě. Jsou příjemně hřejivé, praktické a reprezentativní. Přispívají k útulnosti obytného prostoru. V posledních letech podlahy z pravého dřeva opět získávají velké množství příznivců.

Parkety a vlysy

Charakteristická tloušťka 22 mm u masivních parket zaručuje velmi dlouhou životnost, která se měří až na staletí. Důkazem toho jsou staré parketové podlahy v historických objektech, které po důkladné renovaci opět získaly vzhled nové podlahy. Snadná obnovitelnost povrchové úpravy a téměř neomezená životnost zvyšuje hodnotu vaší nemovitosti.

Podlahy ze širokých prken

Záleží jen na vás jaký druh podlahy si vyberete. Zda bude povrch jenom olejovaný,kartáčovaný, pískovaný, ručně dlátovaný, nebo pobitý hřeby.. Dále si sami vyberete z velké nabídky šířek prken.

Renovace dřevěných podlah

Stále se setkáváme s tím, že parkety byly v minulosti přikryty kobercem nebo PVC. V mnoha případech je dřevěná podlaha v zachovalém stavu a odborná renovace oživí krásu dřevěných parket. V rámci našich služeb též renovujeme dřevěné podlahy. Postup je velmi podobný jako u pokládky nových parket.

Renovace dřevěné podlahy se skládá z mnohonásobného hloubkového broušení parket profesionálními stroji s odsáváním, dále následuje trojnásobné lakování včetně mezibroušení při použití ekologického laku, případně hloubková impregnace podlahy na bázi přírodních olejů a vosků.

SOLIDFLOOR

SOLIDFLOOR

MEISTER

MEISTER

SINGHA

SINGHA

MAGNUM PARKETT

MEISTER

BEFAG

WICANDERS

KÄHRS

MEISTER
www.podlahytisnov.cz

Podlahy Přikryl - vše pro Vaše podlahy