úvod » bambusové podlahy

Bambusové podlahy

NEVÍTE JAKOU PODLAHU? PŘIJĎTE K NÁM, U NÁS SI JISTĚ VYBERETE.

Bambus, jako podlahová krytina, si v uplynulých letech vydobyl své pevné místo v nabídce přírodních podlahových materiálů. Zákazníky si získává především svým netradičním elegantním designem a výbornými fyzikálními a užitnými vlastnostmi. Obliba bambusu mezi architekty, připravujícími originální řešení interiérů, přispívá k tomu, že tento materiál nachází stále četnější uplatnění zejména v obytných, ale v určitých úpravách i v reprezentativních komerčních prostorách.

Jediná travina ze které se může vyrábět podlaha pochází z Číny. Nová technologie výroby lisovaného bambusu zaručuje dvojnásobnou tvrdost proti červenému dubu a o 30% vyšší tvrdost oproti dřevu Merbau. Tajemstvím takové tvrdosti a odolnosti je lisování pod velkým tlakem, který změní vnitřní strukturu bambusu. Deska takového bambusu nemá charakteristický vzhled (nejsou vidět "kolena"), ale spíše připomíná jednolité dřevo. Bambus se zámky UNI Click se nelepí na podklad, skládá se jako běžná plovoucí podlaha - díky tomu je vhodný na podlahové vytápění. Pokládka je snadná a rychlá, lze užívat běžné podkladové materiály, kompletní vzhled podlahy zaručují originální obvodové lišty.

Vlastnosti bambusu

Bambus je ekologický, nenáročný na údržbu, odolný vůči vlivům prostředí, vodě i slunečnímu záření, stálobarevný, extrémně tvrdý, ale zároveň pružný. Lepené bambusové dřevo vykazuje skvělé mechanické vlastnosti, které připomínají vlastnosti ocele a jsou dány obsahem křemíku ve stéblech. Tvrdost bambusu má průměrnou hodnotu 32 HB (jednotky Brinella). Tato hodnota se u dubu a buku pohybuje průměrně na hodnotě mezi 23 - 24 HB. Vyšší tvrdost bambusu oproti v tuzemsku pěstovaným dřevinám přináší také vyšší odolnost proti poškození, proto i trvanlivost výrobků z bambusu je významně delší. Díky vysoké odolnosti je bambus často používán například pro podlahy tělocvičen.

Výhody bambusu

Nabízíme Vám Bambusové podlahy, lisované bambusové podlahy Click.

Díky inovačním strukturám povrchu se získává neopakovatelné vizuální efekty, kresba dřeva je výraznější a podlaha dává dojem trojrozměrnosti. V aktuální nabídce se nachází podlahy se třemi druhy povrchů: dlátovaná, hoblovaná a kartáčovaná.

Technologie výroby bambusových podlah spočívá v lisování bambusové suroviny pod obrovským tlakem tak,vznikne velmi odolná bambusová podlaha 2 krát tak tvrdší než dubová podlaha. Vypadá jako dřevěná a přitom zachovává tvrdost a stabilitu.

Jedná se o jediný výrobek zhotovený ve 100% z lisovaného bambusového masivu.

Tloušťka lamel se systémem CLICK je 12 a 14 mm zabezpečuje ještě větší odolnost a stabilitu podlahy. Bambus lisovaný Click se během výroby bambusových podlah nanáší až 10 vrstev laku. Dodatečným zpevněním technologie lakování je vrchní vrstva oxidu hliníku, díky které bambusové podlahy získávají dodatečnou odolnost vůči otěru.Námi dodávané bambusové podlahy Click neobsahují rozpouštědla ani formaldehyd.

Můžete vybírat z široké nabídky barevných odstínů Lisovaný bambus Click Natur, Lisovaný bambus Click Karbon, Lisovaný bambus Click Antique, Lisovaný bambus Click Gunstock, Lisovaný bambus Click Oldbrand, Lisovaný bambus Click Brownbear, Lisovaný bambus Click Savana, Lisovaný bambus Click Cortica, Lisovaný bambus Click Snowland.

www.podlahytisnov.cz

Podlahy Přikryl - vše pro Vaše podlahy